Rozpoczyna się przebudowa ul. Sikorskiego - kluczowej drogi dla dzierżoniowskich osiedli | Urząd Miasta Dzierżoniów

Rozpoczyna się przebudowa ul. Sikorskiego - kluczowej drogi dla dzierżoniowskich osiedli

Kolaż zdjęć osiedlowej ulicy, wczesna jesień
Fot: UM Dzierżoniów

To będzie jedna z najtrudniejszych inwestycji Dzierżoniowa. Ulica Sikorskiego, jedna z najważniejszych dróg prowadzących na osiedla, przejdzie gruntowną modernizację.

Prace będą realizowane w pięciu etapach. To konieczne, aby umożliwić mieszkańcom komunikację z osiedlami i zapewnić ciągłość działających tu firm. Przed rozpoczęciem każdego etapu wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu, o czym będziemy informować w osobnych komunikatach. Postaramy się też jak najdłużej zachować przejezdność drogi. Wiem, jak duże utrudnienia spowoduje ta inwestycja, ale mieszkańcy na pewno widzą, że jest ona potrzebna – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Sikorskiego zmieni się całkowicie.

Nowa droga, chodniki, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, ledowe oświetlenie, ponad kilometr nowej kanalizacji deszczowej i aktywne przejścia dla pieszych. Myślę, że efekt zadowoli mieszkańców, choć w czasie wykonywania prac będzie ciężko, bo ul. Sikorskiego to taka drogowa aorta dla osiedli, na której musimy przeprowadzić operację - dodaje burmistrz Dzierżoniowa.

Termin zakończenie prac określono na 420 dni od zawarcia umowy, którą podpisano 23 września. Koszt robót budowlanych to kwota 9 mln zł 23 tys. zł. Miasto zdobyło na to zadanie zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 4 mln 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wydarzenia

  • „Awokado – zielone złoto”

  • Teatralna podróż seniorów

  • WALOR 2022 - 9. Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

  • O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem

  • Eenergetyczna dawka flower-rocka lat 60. i 70.