Różowy październik w Dzierżoniowie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Różowy październik w Dzierżoniowie

Na zdjęciu kobiety w białych bluzkach z różową wstążką przypiętą do piersi, pod spodem napis Różowy październik
FOT. UM Dzierżoniów

W październiku, który jest miesiącem świadomości raka piersi, nasze miasto włącza się w działania w ramach kampanii przeciwrakowej. 15 października zapraszamy wszystkich zainteresowanych do na dzierżoniowski rynek, by po raz kolejny rozwinąć symboliczną różową wstęgę. Do akcji włącza się także firma AVON z akcją „Różowa szminka”.

W programie przewidziano aktywności dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Przedsięwzięcie rusza o godz. 12.00. Podczas happeningu będą z nami także dzierżoniowskie amazonki oraz panie z Dzierżoniowskiej Rady Kobiet oraz przedstawicielki firmy Avon. Będą rozdawać ulotki, broszury profilaktyczne oraz różowe balony i wstążeczki.  

Warto przyłączyć się w samo południe 15 października i wspólnie rozwinąć na dzierżoniowskim rynku wielką różową wstęgę – symbol walki z rakiem piersi. Konsultantki firmy Avon zapraszają również od 12.00 na swoje stoisko. Będzie można uzyskać wiedzę na temat samobadania piersi oraz wypróbować kosmetyki w ramach akcji „Różowa szminka”. Część dochodu ze sprzedaży oznaczonych produktów wspiera kampanię walki z rakiem. 

Zachęcamy również do podkreślenia solidarności z chorymi na raka piersi różowym strojem tego dnia lub chociaż symboliczną różową apaszką, czy wstążeczką. Kampania jest skierowana również do panów. Oni również w trosce o zdrowie swoich partnerek powinni przypominać im o regularnych badaniach.

Kolejnym wydarzeniem w ramach „Różowego października” będzie pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany sztuką i życiem meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, który można będzie zobaczyć 29 października na deskach Kinoteatru „Zbyszek”. To multimedialne przedstawienie z porywającą muzyką. Bilety w cenie 30 i 40 zł dostępne na www.dok.pl oraz w kasie w dniu spektaklu.

Przed i po spektaklu w holu kina „Zbyszek” konsultantki z firmy Avon także będą prowadziły akcję „Różowa szminka”. 

W ramach imprez towarzyszących "Różowemu październikowi" Stowarzyszenie Kobiet Amazonki w Dzierżoniowie zaprasza 10 października wszystkich chętnych na spacer "Różowa wstęga". Start o godz. 10.00 z zatoki autobusowej linii 21 (Rościszów) meta w Agroturystyce Cicha Woda w Lasocinie. Na miejscu - kawa, herbata i słodki poczęstunek.

Wydarzenia

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie

  • Coolturalny piątek - Warsztaty Ceramiczne

  • Medytacja, taniec i modlitwa o pokój na Ukrainie

  • Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Brzegowej