Relacja z sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa | Urząd Miasta Dzierżoniów

Relacja z sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Duża sala wypełniona ludźmi - miejsce obrad rady miejskiej

Początek sesji to tradycyjnie już czas podziękowań i gratulacji składanych mieszkańcom odnoszącym sukcesy. Niewątpliwie ogromnym sukcesem jest zdobycie przez Maksymiliana Paleja Pucharu Świata w Kickboxingu. Tym większym, że Maksymilian po raz pierwszy rywalizował na tak wysokim poziomie z seniorami.

O ile w sporcie sukces w miarę łatwo zmierzyć, to w przypadku teatru, a chodzi o dzierżoniowski Teatr Kątem, o sukcesie mogą mówić wszyscy, którzy tworzyli go przez ostatnie 25. Opoką i "ojcem" Teatru Kątem jest Grzegorz Stawiak - instruktor, animator, pedagog teatru. Człowiek, który prze ponad dwie dekady rozwija wrażliwość młodych dzierżoniowian i wielu z nich, właśnie poprzez Teatr Kątem, "wysłał w świat" by dalej rozwijali swoje talenty w teatrach, kinie i telewizji.

W części roboczej radni przyjęli m.in. uchwałę dotyczącą wprowadzenia Dzierżoniowskiego Bonu Żłobkowego - nowych, korzystniejszych dla mieszkańców zasad związanych z naborem i finansowaniem opieki żłobkowej. Radni zajmowali się także finansami miasta, planami zagospodarowania przestrzennego oraz sprawozdaniami z realizacji Dzierżoniowskiego Programu Wspierania Rodziny, współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

Projekty uchwał wraz z uzasadnieniami omawiane i głosowane podczas marcowej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Wydarzenia

  • VI Memoriał M. Oyamy Karate Kyokushin

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

  • Kwartet - ten spektakl bawi od 50 lat...i ta obsada