Razem zadbamy o czyste powietrze i poprawę stanu budynków | Urząd Miasta Dzierżoniów

Razem zadbamy o czyste powietrze i poprawę stanu budynków

Banknot eur złozony w domek stojący na leżacych banknotach
Fot: Pixabay.com

Dzierżoniów wraz z Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy i innymi dolnośląskimi samorządami przygotowuje program umożliwiający modernizację energetyczną prywatnych budynków w oparciu o pozyskane z UE środki.

Aby tak się stało, w pierwszej kolejności potrzebne jest poznanie potrzeb mieszkańców. Ważna jest także wiedza o planowanych przez właścicieli domków i wspólnoty mieszkaniowe modernizacjach energetycznych (docieplenie, doszczelnienie, przestawienie na bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji instalacje grzewcze, montaż kolektorów słonecznych, fotowoltaiki, czy pomp ciepła).

Zebranie tych informacji w skali całego miasta pozwoli na ujęcie tych potrzeb w programie i przygotowanie wspólnie z innymi samorządami jednego wniosku projektowego. Umożliwi to późniejsze dofinansowanie tego typu przedsięwzięć.  

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej dobrebudynki.pl – można ja wypełnić online i przesłać bezpośrednio ze strony.

Innym rozwiązaniem jest pobranie ankiety ze strony wypełnienie jej ręcznie i przesłanie do 15 lutego na adres: Urząd Miasta, Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów. Można ją też dostarczyć osobiście do skrzynki podawczej w Biurze Obsługi Klienta. Ankietę można także wysłać w formie skanu lub zdjęcia na adres: powietrzeatum [dot] dzierzoniow [dot] pl

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie dobrebudynki.pl, udzielane są one także pod numerem telefonu 74 645 08 43.

Wydarzenia

  • „Awokado – zielone złoto”

  • Teatralna podróż seniorów

  • WALOR 2022 - 9. Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

  • O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem

  • Eenergetyczna dawka flower-rocka lat 60. i 70.