Rajd pojazdów zabytkowych w Dzierżoniowie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Rajd pojazdów zabytkowych w Dzierżoniowie

FOT. FUNDACJA KLASYCZNA STREFA WROCŁAW

W niedzielę, 17 września, około godz. 12.00 na plac targowy w Dzierżoniowie przyjadą uczestnicy Turystycznego Rajdu Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów. Kilkadziesiąt motoryzacyjnych perełek będzie można podziwiać przez około dwie godziny.

Uczestnicy rajdu wyruszą spod Wrocławia, przez Sobótkę do Dzierżoniowa, poruszając się pojazdami zabytkowymi, które mają co najmniej 30 lat. Na placu targowym przy ul. Wrocławskiej przeprowadzona będzie dla nich próba sprawnościowa. Mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli podziwiać pojazdy, robić sobie pamiątkowe fotografie, porozmawiać z załogantami.
Rajd ma na celu popularyzację walorów turystycznych i historii regionu, dlatego jego uczestnicy będą mogli w czasie postoju zwiedzać Dzierżoniów – m.in. wieżę ratusza, mennicę miejską i muzeum. To także okazja do integracji międzynarodowej środowisk pojazdów zabytkowych, popularyzacja historii motoryzacji oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Impreza polega na przejechaniu trasy według szkicu dostarczonego przez organizatora oraz prawidłowym wykonaniu prób sprawnościowych. Czas przejazdu nie jest limitowany. Długość trasy wynosi ok. 100 km.

plakat ze starymi samochodami treść jak w tekście

Wydarzenia

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Kasia Kowalska unplugged

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Ekologiczna Teatralna Niedziela

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”