Przypnij stokrotkę i weź udział w akcji

Kwiat stokrotki w powiększeniu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie zachęca przedstawicieli firm i instytucji do aktywnego udziału w kampanii „STOP!Depresji”. Wystarczy odebrać z ŚDS papierową stokrotkę i 23 lutego przypiąć ją do odzieży w widocznym miejscu, by okazać solidarność z osobami borykającymi się z depresją.

Waga tego dnia rośnie z roku na rok, a wydarzenia związane z pandemią dodatkowo zwiększyły znaczenie wzrostu świadomości na temat tej choroby. Depresja w bardzo szybkim tempie staje się globalnym problemem dzisiejszego społeczeństwa. Dotyka coraz to młodszych osób, stwarzając poważny problem na wielu płaszczyznach społecznego funkcjonowania. Dlatego też warto poszerzać wiedzę na jej temat, ale i okazywać solidarność i wsparcie wszystkim, których depresja dotknęła.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat depresji, oraz uświadomienie, że to wymagająca leczenia choroba Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcać do korzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia. Zapraszamy wszystkie firmy, instytucje do przyłączenia się do trwającej ostatniego tygodnia lutego akcji STOP!Depresji. W całym Dzierżoniowie 23 lutego zakwitną Stokrotki - symbol zrozumienia i solidarności z osobami chorymi na depresję. Domownicy ŚDS-u aktywnie przyłączają się do akcji, tworząc własnoręcznie dużą ilość stokrotek. – mówi Agnieszka Petruk-Mika, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie.

Osoby zainteresowane udziałem w kampanii zachęcamy do odbioru papierowych stokrotek w siedzibie ŚDS ul. Nowowiejska 88, tel. 74 830-39-97.

W każdy drugi czwartek miesiąca w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się spotkania (godz. 15.00-17.00 przy ul. Nowowiejska 88, tel. 74/830 39 97) grupy wsparcia dla rodzin, opiekunów i przyjaciół osób zaburzonych psychicznie oraz niepełnosprawnych intelektualnie:

  • wsparcie w pokonywaniu trudności
  • wymiana doświadczeń na temat radzenia sobie z chorobą bliskiej osoby
  • odrzucanie izolacji społecznej
  • umiejętność życia z osobą chorą
  • promocja zdrowia, rozpoznawanie symptomów choroby
  • stwarzanie nowych perspektyw
  • dodawanie odwagi
  • wymiana informacji o instytucjach powołanych do pomocy ludziom z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnymi intelektualnie