Przy OSIR-ze powstanie wielki balon – a w nim - boisko | Urząd Miasta Dzierżoniów

Przy OSIR-ze powstanie wielki balon – a w nim - boisko

Zdjęcie przykładowego obiektu sportowego zadaszonego balonem
FOT. INTERHALL.PL

Zadaszenie boiska ze sztuczną nawierzchnią to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Dzierżoniowie, która będzie realizowana w 2022 roku.

Projekt - jako jedyny na Dolnym Śląsku - uzyskał 1 milion 200 tys. zł dofinansowania z ministerialnego programu „Budowy zadaszeń boisk piłkarskich”. 

Oprócz zadaszenia w formie balonu i jego oświetlenia zostanie także wymieniona sztuczna murawa. Dzięki takiemu rozwiązaniu treningi będą się mogły odbywać przez cały rok, 16 godzin na dobę.

Dzierżoniowski ośrodek sportu i rekreacji, który jest miejscem zgrupowań wielu drużyn z Polski i Europy stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym obiektem dla drużyn z najwyższej ligowej półki – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Nowy blask zyska także trawiaste boisko treningowe znajdujące się tuż obok głównej płyty boiska OSiR-u. Lampy, które do tej pory służyły na boisku ze sztuczną trawą, zostaną zamontowane na boisku treningowym. Dzięki temu zyskamy dwa boiska, na których treningi będą  mogły się odbywać również po zmroku.

Obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę inwestycji. 

Wydarzenia

  • Orkiestra już gra w Dzierżoniowie, finał 30 stycznia

  • Ćwiczymy dla Róży

  • Muzyczne świętowanie z babcią i dziadkiem

  • Jazz w synagodze

  • Memoriał Sławomira Harafa po raz 17