Przetarg na trzeci etap obwodnicy Dzierżoniowa ogłoszony | Urząd Miasta Dzierżoniów

Przetarg na trzeci etap obwodnicy Dzierżoniowa ogłoszony

Droga dwupasmowa, po prawej zielona skarpa
Fot: UM Dzierżoniów

Przetarg na sześciokilometrowy, ostatni odcinek obwodnicy, ogłosiła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Wykonawcy mają czas do 16 listopada na złożenie ofert. Wybrana firma będzie miała 2,5 roku na zakończenie budowy.

Trzeci etap naszej obwodnicy to odcinek od drogi wojewódzkiej nr 382 w Piławie Górnej do drogi Dzierżoniów-Bielawa. Połączy się on z powstającym obecnie drugim etapem, który rozpoczyna się na rondzie położonym na drodze Dzierżoniów-Pieszyce. W pierwszym etapie prace wykonywano na odcinku od wjazdu do Dzierżoniowa od strony Świdnicy, do drogi Dzierżoniów-Pieszyce. Jego budowa kosztowała 36 mln zł. Budowany drugi odcinek trasy ma zostać ukończony w 2023 r., a koszt prac to ponad 40 mln zł.

Mam nadzieję, że dzisiejsza sytuacja w budownictwie nie wpłynie na zmianę zapowiadanych terminów. Cieszę się, że budowa drugiego i trzeciego etapu będzie się zazębiać. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały w przyspieszaniu prac nad inwestycją, która znacząco nam ulży - mam na myśli i radykalne obniżenie liczby aut przejeżdżających przez miasto i związane z tym korzyści dla środowiska, a więc naszego zdrowia. Trzymam kciuki za dotrzymanie tych terminów - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. 

Wydarzenia

  • Orkiestra już gra w Dzierżoniowie, finał 30 stycznia

  • Jazz w synagodze

  • Memoriał Sławomira Harafa po raz 17

  • Z sercem dla WOŚP – biegnij dla Orkiestry

  • 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy