Przenikania – pogranicze snu i jawy u Rutiki | Dzierżoniów - nastraja pozytywnie

Przenikania – pogranicze snu i jawy u Rutiki

Dwa połaczone obrazy kobiety stojącej tyłem, rozmyte, zielone tło

Koncert zespołu Celloice z Justyną Skoczek, pokaz prac Katarzyny Gemborys, wystawa zdjęć Lili Len – to atrakcje, na które mogą liczyć ci, którzy odwiedzą dzierżoniowską synagogę Rutika 2 lipca. Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu.

Celloice jest zespołem współtworzonym przez dwie utalentowane wykonawczynie: Hannę Błachutę - sopran oraz Kingę Chudzikowską – wiolonczela. Ten niespotykany skład pozwala na uzyskanie wyjątkowego brzmienia oraz klimatu XIX- wiecznego salonu artystycznego. Celloice posiada szeroki repertuar, składający się ze znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej, pochodzących głównie z przełomu XIX i XX wieku. Sięga również do kompozytorów dawnych i współczesnych. W Dzierżoniowie wystąpi z Justyną Skoczek.

Będzie też można obejrzeć fotografie Lili Len oraz prace w szkle Katarzyny Gemborys. W oparciu o współpracę z duetem Celloice, na kanwie wielu rozmów o przenikaniu się zmysłów i sztuk (tu muzyka i szkło) powstało przełożenie zapisu fragmentu arii Marii z Don Giovanniego na obiekt wizualny. “Słodycz arii została przetransponowana na obraz, który wizualnie ukazuje piękno i kruchość zawarte w śpiewie” - czytamy w jej opisie.

Bilety na wydarzenie do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10:00 - 16:00, tel. do kasy 74 64 65 019, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl