Pracowity początek wakacji zawodników JUNIORA Dzierżoniów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Pracowity początek wakacji zawodników JUNIORA Dzierżoniów

Kolaż grupowych zdjęć zapaśników
Fot: MULKS Junior Dzierżoniów

Wakacje to czas beztroskiego lenistwa, ale nie dla wszystkich. Zawodnicy MULKS Junior Dzierżoniów latem ciężko pracują, aby dobrze się przygotować do sezonu jesiennego.

W tym okresie Karolina Kozłowska brała udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski w Wałczu, Spale, gdzie trenowała w zawodniczkami z Kazachstanu, Węgier, Niemiec, Łotwy, Czech, Kirgistanu, Szwecji, Litwy. Brała udział w Międzynarodowym Turnieju Poland Open w Warszawie z udziałem 400 zawodników z 21 państw, gdzie zajęła 8 miejsce.

Natomiast Wiktoria Szeliga uczestniczyła w zgrupowaniu w Raciborzu, gdzie przygotowywała się do Mistrzostw Świata Kadetek w Rzymie. Niestety, z przyczyn od niej niezależnych nie pojechała na imprezę mistrzowską.

Młodsi zawodnicy klubu trenowali zaś na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej dziewcząt i chłopców w zapasach w Głuchołazach w dniach 2-9 lipca. Obecnie zapaśnicy trenują w Świeradowie Zdrój, gdzie mają okazję szlifować formę w Górach Izerskich od 25 do 31 lipca.

Zawodników klubu czeka jeszcze zgrupowanie kadry narodowej seniorek w Wałczu  w dniach 8-17 lutego, zgrupowanie kadry wojewódzkiej chłopców i dziewcząt w Pieczyskach w dniach 4-13 sierpnia.

Pod koniec wakacji planują pierwszy start kontrolny, czyli udział w Mistrzostwach Polski LZS Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców w Słubicach w dniach 25-27 sierpnia. W ich wysiłkach finansowo wspiera ich miasto Dzierżoniów.

Wydarzenia

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie

  • Coolturalny piątek - Warsztaty Ceramiczne

  • Medytacja, taniec i modlitwa o pokój na Ukrainie

  • Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Brzegowej