Potrójne mistrzostwo Polski Maksymiliana Paleja | Urząd Miasta Dzierżoniów

Potrójne mistrzostwo Polski Maksymiliana Paleja

Maksymilian Palej zdobył tytuł Mistrza Polski w trzech kategoriach

To był niesamowity debiut zawodnika Sportowego Klubu Taekwon-Do Tiger w Dzierżoniowie na Mistrzostwach Polski Taekwon-do Seniorów. Zdobył potrójny tytuł mistrza Polski i wygrał klasyfikację generalną. Został też najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 2-3 października w Będzinie. Dzierżoniowianin debiutował w kategorii seniorów (od 18 lat w górę). Okazał się najlepszym zawodnikiem w trzech formułach – zdobył złote medale walki light contact -82 kg,walki semi contact i w technikach specjalnych.

Łącznie wygrał 7 walk, natomiast w technikach specjalnych (zaawansowane kopnięcia na dużej wysokości) pokonał kilkunastu przeciwników.

- Tak się spełnia marzenia – cieszy się Maksymilian Palej, podopieczny trenerów Sebastiana Maniaka i Damiana Jagodnickiego ze Sportowego Klubu Taekwon-Do Tiger w Dzierżoniowie. Zawodnika wspiera miasto Dzierżoniów.