Pomoc w odrabianiu lekcji – poszukiwani wolontariusze | Urząd Miasta Dzierżoniów

Pomoc w odrabianiu lekcji – poszukiwani wolontariusze

Trzy osoby siedzące przy stole, widok z góry
Fot: www.pl.freepik.com

Jesteś aktywną osobą, chcesz zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi, a dodatkowo wspomóc ich rozwój? Zgłoś się do Dzierżoniowskiego Ośrodka Wolontariatu.

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w odrabianiu lekcji z podopiecznymi w wieku od 7. do 14. roku życia. Na razie zajęcia odbywają się popołudniami – raz w tygodniu w budynku OPS przy ul. Szkolnej, a dwa razy w tygodniu w oratorium Sióstr Salezjanek. Zapraszamy do kontaktu także osoby zainteresowane odbyciem praktyk studenckich (pod warunkiem, że stowarzyszenie będzie honorowane przez uczelnię). Zapewniamy wsparcie przy powierzonych zadaniach oraz współpracę w przyjemnej atmosferze. Poszukujemy osób cierpliwych, życzliwych oraz odpowiedzialnych.

DOW prowadzi działalność w zakresie szeroko rozumianego wolontariatu, działań na rzecz seniorów, dzieci  i osób z niepełnosprawnościami oraz prowadzi magazyn rzeczy potrzebnych, zarówno tych wielkogabarytowych jak i rzeczy pierwszej potrzeby życiowej – począwszy od ubrań skończywszy na kubkach, talerzach i innych koniecznościach.

Nie wszystkim doskwiera brak rzeczy – czasami dokucza samotność, która jest przyczyną wielu chorób. Dlatego część działalności ośrodka opierała się będzie na dotrzymywaniu towarzystwa takim osobom – po prostu na poświęcaniu im swojego czasu i uwagi.

Chcesz pomóc, dołączyć do wolontariuszy DOW? Masz pytania? Wszelkie informacje dotyczące stowarzyszenia można uzyskać  telefonicznie pod numerem  513-184-664 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00

Wydarzenia

  • Puchar Polski NO GI i GI

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce