Pomknęli na nartorolkach po medale | Urząd Miasta Dzierżoniów

Pomknęli na nartorolkach po medale

48 uczestników, w tym 14 kobiet i 34 mężczyzn, pokonało na nartorolkach trasę długości 200 metrów techniką dowolną. 24 lipca na ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie odbył się drugi etap II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach - Knock-Out Sprinty Dzierżoniów, zaliczany również do cyklu Vexa Skiroll Tour 2021.

Zawody składały się z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej. W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy startowali indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 32 zawodników i zawodniczek awansowało do rundy finałowej. Tam rywalizacja przebiegała w parach, gdzie zwycięzca przechodził do kolejnej rundy,
a przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.

Po często pasjonujących i rozstrzyganych dzięki fotofiniszowi biegach wyłoniono najlepsze trójki w kategoriach open oraz wiekowych. Wśród pań najlepszą okazała się Marcelina Wojtyła z klubu Skipol.pl Team / AZS AWF Katowice, drugie miejsce zajęła Patrycja Szwed - TN Biegówki Wesoła, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Zuzanna Sadownik - MKS Duszniki-Zdrój.

Podium w kategorii open mężczyzn przedstawiało się następująco: I miejsce zdobył Wojciech Wojtyła - Skipol.pl Team / LKS Pogórze, II miejsce - Jakub Mroziński - Startski.pl Team, a trzecie - Adrian Kochman z SMS Szklarska Poręba.

Organizatorami imprezy byli miasto Dzierżoniów i dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl - firma XC4U Michał Rolski oraz firma MT-SPORT Marek Tokarczyk. Partnerem biegu była Ggmina Pieszyce.