Pocztowa będzie jak nowa | Urząd Miasta Dzierżoniów

Pocztowa będzie jak nowa

ul. POcztowa w Dzierżoniowie z widokiem na Most Niepodległości
FOT. UM DZIERŻONIÓW

Najpóźniej na koniec sierpnia przyszłego roku ul. Pocztowa w Dzierżoniowie będzie świeciła blaskiem nowości. Podpisana w tym tygodniu umowa ze świdnicką firmą Steinbudex-J.M. zakłada zakończenie inwestycji w 400 dni. Wartość kontraktu to 5 mln 276 tys. złotych,  w tym 2 mln 675 tys. zł to dofinansowanie.

Przekazanie placu budowy planowane jest na przyszły tydzień. Zadanie obejmuje remont ul. Pocztowej o długości blisko 300 metrów wraz z budową nowego oświetlenia drogowego. Zgodnie z planem nowa nawierzchnia jezdni, zjazdów będzie wykonana z kamiennych, granitowych, ciętych kostek. Chodniki również zostaną wykonane z kostki i płyt granitowych.

Umowa z wykonawcą zakłada również wykonanie robót towarzyszących w pasie drogowym m.in. remont naświetli okien piwnicznych i zsypów zlokalizowanych w ciągu ulicy wraz z remontem kamiennych schodów przy budynku nr 3 oraz murku kamiennego i odtworzenie zniszczonych terenów zielonych. W ramach inwestycji wykonana też zostanie sieć oświetlenia ulicy oraz zamontowane stylizowane, żeliwne słupy oświetlenia ulicznego z oprawami typu LED. Wszystko to nada ul. Pocztowej wyjątkowy klimat, wpisując się styl odrestaurowanego Mostu Niepodległości, z którym się łączy.

Wartość kontraktu to 5 mln 276 tys. 729 zł brutto. Dofinansowanie w wysokości 2mln 675 tys. 88 zł miasto pozyskało ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowa na roboty budowlane została podpisana 18 lipca 2022 r.

flaga Polski i godło

Wydarzenia

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie

  • Coolturalny piątek - Warsztaty Ceramiczne

  • Medytacja, taniec i modlitwa o pokój na Ukrainie

  • Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Brzegowej