Parada i piknik dzierżoniowskich organizacji pozarządowych, uwaga na zmianę w organizacji ruchu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Parada i piknik dzierżoniowskich organizacji pozarządowych, uwaga na zmianę w organizacji ruchu

Grafika: UM Dzierżoniów

Wielka parada organizacji pozarządowych rozpocznie się imprezą pod hasłem „Dołącz do nas”. 24 września barwnym korowodem przez miasto przemaszerują przedstawiciele klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji działających w Dzierżoniowie. Finałem będzie piknik  - prezentacje i pokazy na Alei Bajkowych Gwiazd.

Parada klubów sportowych, stowarzyszeń i organizacji działających w Dzierżoniowie wyruszy o godz. 14.00 spod pomnika Jana Pawła II. Pochód, na czele z orkiestrą dęta i mażoretkami, przemaszeruje ul. Świdnicką, Złotą, Piastowską i Sikorskiego na Aleję Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie. Tam około godz. 14.30 rozpocznie się piknik.

W planach są prezentacje na scenie, m.in. zespołów Ewenement, Paradox, Breakers i dzierżoniowskich przedszkolaków oraz prezentacje wokalne solistów Autorskiego Studia Piosenki, Dzierżoniowskich Wrzosów, zespołu Tęcza oraz najmłodszych mieszkańców miasta.

W planach są także pokazy akrobatyczne, warsztaty ceramiczne i plastyczne, walki bokserskie, prezentacje i konkurencje sportowe, zajęcia pokazowe na boisku Orlik (ul. Sikorskiego), prezentacja modeli RC oraz motocykli.  

Nie zabraknie stoisk organizacji i stowarzyszeń, możliwości zapisów na zajęcia, sprzedaży domowego ciasta i wyrobów rękodzielniczych. Piknik „Dołącz do nas” potrwa do godz. 17.00.

Plakat informujący o utrudnianiach w ruchu i zamknięcia od 14 do 15 ulic Świdenickiej, Złotej, Piastowskiej i Sikorskiego

Wydarzenia

  • Rękodzieło 2023 dla kreatywnych Dolnoślązaków

  • Kabaret Młodych Panów powie nam „Co się stało?”

  • „Trio Okazjonalne” w grudniu w DOK-u

  • Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia wszystkich dzierżoniowian

  • Wielka Gala Sylwestrowa 2023