Oskar Jędrysiak Mistrzem Polski Juniorów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Oskar Jędrysiak Mistrzem Polski Juniorów

Zawodnik Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego stanął na najwyższym miejscu na podium Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie.

Oskar startował w kategorii do 48 kg, do której zgłosiło się dwóch zawodników i pokonał swojego rywala wyraźnie na punkty (5:0). To był dobry występ i zasłużone zwycięstwo. Tytuł Mistrza Polski Juniorów bardzo cieszy, wierzę, że będzie to kolejny mocny impuls do dalszej kariery - mówi Sambor Protaziuk, trener Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego.

W mistrzostwach wystartował także Wiktor Bojnarowicz (75 kg) i Paweł Kacprowicz (57 kg). Wiktor przegrał w eliminacjach z późniejszym mistrzem, Paweł wygrał pierwszą walkę, w drugiej uznał wyższość przeciwnika.

Przypomnijmy, że niedawno podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Spale brązowy medal wywalczyła Gabrysia Łesyk.