Od przedszkola do seniora – zajęcia integracyjne | Urząd Miasta Dzierżoniów

Od przedszkola do seniora – zajęcia integracyjne

Na zdjęciu dzieci i seniorzy razem wykonują prace plastyczne
FOT. UM Dzierżoniów

Dzieci wnoszą do środowiskowego domu swoją niespożytą energię i radość, a seniorzy dzielą się doświadczeniem i uczą cierpliwości. Tak wygląda w praktyce realizacja programu „Od przedszkola do seniora”, który właśnie ruszył w Dzierżoniowie.

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Dzierżoniowie rozpoczęła się realizacja programu "Od przedszkola do seniora". Uczestniczą w nim podopieczni domu oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 „Na Górce” w Dzierżoniowie. Pierwsze zajęcia to warsztaty plastyczne pod hasłem "Przywitaj z nami jesień". Podczas zajęć uczestnicy wykonywali szereg prac, które nie tylko bawiły, ale też rozwijały.

- Chcemy pokazać, że można łączyć ludzi, których dzielą pokolenia, a w wyniku przeprowadzonych wspólnych aktywizujących zajęć, każda potrzeba prowadząca do rozwoju, zdobycia jak i podtrzymania nabytych już umiejętności zostanie zrealizowana – mówi Agnieszka Petruk-Mika, dyrektor ŚDS. 

Zajęcia międzypokoleniowe sprawiają, że osoby starsze, dzięki obecności dzieci, odzyskują radość i energię. Seniorzy i przedszkolaki służą sobie nawzajem, a ich potrzeby uzupełniają się. Wszystko to pokazuje że każdy człowiek, niezależnie od wieku potrzebuje ciepła, serdeczności, świadomości własnej sprawczości i poczucia bycia ważnym.

Wydarzenia

  • Orkiestra już gra w Dzierżoniowie, finał 30 stycznia

  • Ćwiczymy dla Róży

  • Muzyczne świętowanie z babcią i dziadkiem

  • Jazz w synagodze

  • Memoriał Sławomira Harafa po raz 17