Nie uznawał komendy „naprzód”. Wolał mówić „za mną" - 9. rocznica śmierci Majora Krzysztofa Woźniaka | Urząd Miasta Dzierżoniów

Nie uznawał komendy „naprzód”. Wolał mówić „za mną" - 9. rocznica śmierci Majora Krzysztofa Woźniaka

Kamienny obelisk, pod nim wiązanki kwiatów i zdjęcie śp. Krszytofa Woźniaka
Fot: UM Dzierżoniów

Burmistrz Dzierżoniowa i Przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa zapraszają 23 stycznia na uroczystości upamiętniające mieszkańca Dzierżoniowa poległego na misji w Afganistanie.

Śp. Major Krzysztof Woźniak pełniący służbę w Jednostce Wojskowej GROM w nocy z 22 na 23 stycznia 2013 roku, w czasie operacji bojowej prowadzonej w Afganistanie przeciwko terrorystom talibskim, został ciężko ranny i zmarł w wyniku poniesionych ran. Był to pierwszy żołnierz Wojsk Specjalnych, który stracił życie.

Przed tragiczną nocą mieszkaniec Dzierżoniowa uczestniczył w licznych operacjach skierowanych przeciwko bojownikom i liderom talibskich ugrupowań terrorystycznych, podczas których wielokrotnie dochodziło do bezpośredniego kontaktu ogniowego z przeciwnikiem. W działaniu zawsze stał na czele, dając przykład odwagi, waleczności i męstwa. Jako dowódca, doskonale planował działanie sekcji. Charakteryzowała Go trafna i pozbawiona emocji ocena sytuacji. Świetnie dowodził i trafnie podejmował najtrudniejsze decyzje, zapewniając bezpieczny przebieg i powodzenie misji.

W rocznicę śmierci bohaterskiego mieszkańca zapraszamy pod obelisk przy ul. Piastowskiej. W uroczystościach, które rozpoczną się o godzinie 12.00 wezmą udział m.in. przedstawiciele Akademii Wojsk Lądowych.

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna