Naprawiamy drogi po zimie, co decyduje o terminie?

Czworo pracowników w żóltych kamizelkach łąta ubytek w drodze
Fot: UM Dzierżoniów

Nowowiejska Korczaka, Złota, Armii Krajowej, Kolejowa, Świdnicka, Kolejowa i Ząbkowicka, na tych drogach w pierwszej kolejności przeprowadzono naprawy drogi po zimie.

Pierwsze remonty, wykonywane masą asfaltową na zimno, przeprowadzono na tych drogach jeszcze zimą. To doraźne ale konieczne działanie związane jest z bezpieczeństwem ruchu i naszych aut.

W miesiącu lutym prace realizowano na nawierzchniach brukowych. Kostkę kamienną uzupełniono m.in. na Rondzie Żołnierzy Wyklętych, w Rynku, na ul. Miodowej, Osadniczej, Bohaterów Getta i os. Różanym.

Docelowe remonty uzależnione są głównie od warunków atmosferycznych. Dopiero jeśli są dobre prace rozpoczynają otaczarnie, w których kupowana jest „gorąca masa”. Pierwsze takie prace przeprowadzono na przełomie marca i kwietnia wykonano na ul. Kilińskiego i Świdnickiej (w obrębie skrzyżowania z ul. Kościuszki). Po okresie złej pogody są one teraz realizowane na ul. Sikorskiego i Złotej (od ronda Niemieckiego, w kierunku ul. Zachodniej). Zaraz później uzupełniane będą pojedyncze miejsca w całym mieście.  

Ponadto, na prośbę działkowców działkowców i mieszkańców, których posesje położone są na drogach gruntowych i szutrowych, wyrównano nawierzchnie i uzupełniono kruszywa na ul. Kamiennej, odnodze ul. Wesołej, ul. Diamentowej, drodze pomiędzy ogrodami działkowymi na przedłużeniu ul. Lawendowej, drodze wzdłuż ogrodów działkowych, prowadzącej od ul. Złotej (na wysokości granicy Dzierżoniowa w kierunku Włók).

W tegorocznym budżecie Dzierżoniowa na ten cel przeznaczono ponad 350 tys. zł. Wykonane do tej prace kosztowały prawie 140 tys. zł.