Na kogo te fotopułapki? | Urząd Miasta Dzierżoniów

Na kogo te fotopułapki?

Dwóch strażników miejskich rozpokowuje kamerę
Fot: UM Dzierżoniów

Jeśli nie porzucasz odpadów, nie niszczysz mienia publicznego, nie łamiesz drzew, nie „przestawiasz” znaków drogowych i koszy na śmieci, jeśli nie niszczysz elewacji budynków, to z fotopułapką nie będziesz miał/a nic do czynienia.

Fotopułapki to specjalistyczne kamery do zewnętrznego monitoringu. Są odporne, wodoszczelne i mogą pracować w trudnych warunkach atmosferycznych. Dwa takie urządzenia od kilku dni ma na swoim wyposażeniu Straż Miejska Dzierżoniowa. W jaki sposób będą one wykorzystywane?

Nie będziemy, co oczywiste, informować, w których miejscach fotopułapki będą montowane. Najważniejszy cel tego zakupu to większa skuteczność właściwego zakończenia spraw prowadzonych przez strażników. Właściwego, czyli takiego, w którym sprawca wykroczenia otrzymuje nadaną przez sąd karę. I tylko w celu zebrania dowodów te urządzenia mogą być wykorzystywane – mówi Mariusz Furgała, komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa.

Fotopułapki nagrywają obraz i dźwięk, mogą także robić zdjęcia i wysyłać je automatycznie na telefon. Mają one także funkcję wykrywania ruchu i są zabezpieczone specjalnym kodem, dzięki czemu nagrania są dowodem w sprawach sądowych.

Wydarzenia

  • Mundinowa - koncert jazzowy

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Wieniawskiego

  • Coolturalny piątek - Fantastyczny Rynek z Książką

  • B-BALL JAM 2022

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie