Miodowe Święto Dzierżoniowa 2023 - co się wydarzy? | Urząd Miasta Dzierżoniów

Miodowe Święto Dzierżoniowa 2023 - co się wydarzy?

Grafika: UM Dzierżoniów

Trzydniowe Miodowe Święto Dzierżoniowa to kulminacja sezonu miejskich imprez plenerowych. Od 25 do 27 sierpnia na Wale Szwedzkim i placu targowym pojawią się nie tylko prezentacje lokalnych artystów, ale też wiele koncertów gwiazd i spektakl plenerowy. Wystąpią m.in. Anna Karwan, Michał Szczygieł, Miejskie Granie oraz Łydka Grubasa. Poniżaej szczegółowy program.

Słodkie święto Dzierżoniowa rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, na Wale Szwedzkim o godz. 20.00 od energetycznego koncertu „Królowe polskiego rocka” w wykonaniu Anny Krystek z zespołem. Około 21.15 zaplanowany jest spektakl plenerowy „Serce Don Juana w ogniu” w wykonaniu aktorów Teatru Scena Kalejdoskop.

W sobotę miejskie świętowanie przeniesie się na plac targowy. Ruszy o godz. 16.00 koncert Anny Żebrowskiej i „Przeboje dekady” w jej wykonaniu, o 17.30 natomiast na scenie pojawią się „Los Companieros”. O godz. 18.00 koncert Jowity Kowalewskiej i zespołu Kawior. Od 19.00 rozbrzmiewać będą znane hity w ramach koncertu Miejskie Granie Cover Band, a o 20.30 wystąpi gwiazda sobotniego wieczoru Anna Karwan.

Niedzielne występy na miodowej scenie otworzy o godz. 15.00 Miejska Orkiestra Dęta. Od 17.00 będzie można podziwiać show w wykonaniu zespołów tanecznych Evenement, mażoretek i zespołu Pieśni i Tańca Ślężanie. Zaśpiewają też wokaliści z Autorskiego Studia Piosenki. Na koniec pokaz akrobatyczny przygotuje Grupa Arte Fit. Około godz. 18.15 zaplanowano prezentacje wokalne młodych utalentowanych Dzierżoniowian – Zuzanny Złotnickiej, Mateusza Subocza oraz Filipa Bajrona.

Niedziela to także koncerty gwiazd. Około 19.00 „Adrenalina” będzie spora, bo na scenie wystąpi Michał Szczygieł, finalista programu The Voice of Poland. Natomiast o godz. 20.30 zabrzmi radosne „rapapara” – osobliwe, humorystyczne,  satyryczne teksty i rockowe brzmienie, czyli zespół Łydka Grubasa.

Jak zawsze podczas miodowego święta, nie zabraknie też stoisk z miodami, wyrobami pochodzenia pszczelego, swojskim jadłem oraz rękodziełem, bogatej strefy gastro oraz rozrywkowej.


Multimedialny pokaz laserowy zakończy drugi dzień Miodowego święta Dzierżoniowa i otworzy zmodernizowany stadion miejski. 26 sierpnia o godz. 21.45 rozbłysną wszystkie światła obiektu. Zapraszamy również na dzień otwarty w niedzielę, 27 sierpnia i pierwsze mecze na nowej murawie.

Po zakończeniu koncertu Anny Karwan na placu targowym, 26 sierpnia, czeka nas spektakularne laserowe show. Będzie to niesamowite dopełnienie trzydniowego święta Dzierżoniowa i niezwykłe otwarcie zmodernizowanego stadionu. Świetlny pokaz z muzyką, zaplanowany na godz. 21.45, poprzedzi odpalenie wszystkich świateł stadionu.

Kolejnego dnia, w niedzielę, już przy dziennym świetle, stadion będzie otwarty dla odwiedzających od godz. 16.00 do 18.00. W tym czasie będą treningi pokazowe dzierżoniowskich drużyn juniorskich.

Warto w czasie niedzielnych odwiedzin zrobić sobie selfie na nowym stadionie, wrzucić je na FB jako publiczny post i oznaczyć #stadiondzierżoniów i @ddzstrajapozytywnie. Na autorów 5 najciekawszych fotek będą czekały zestawy miejskich gadżetów (szczegóły na fanpage’ach miasta).

Dla fanów piłki nożnej mamy jeszcze dwie dobre wiadomości. 2 września swój pierwszy mecz na nowym stadionie rozegra Lechia Dzierżoniów z Chrobrym Głogów II. Natomiast wisienką na torcie dla kibiców piłkarskich z pewnością będzie mecz naszej drużyny z Zagłębiem Lubin, zaplanowany na 6 września na Stadionie Miejskim w Dzierżoniowie. Bilety na oba mecze będzie można nabyć w dniu rozgrywek.

Plakat ze zdjęciami artystów i z informacjami popdanymi w tekście

 

Wydarzenia

  • Siatkarskie Grand Prix Mężczyzn

  • Koncerty i kino plenerowe na 80-lecie Powstania Warszawskiego

  • Parada kapeluszy i szalonych nakryć głowy

  • Miodobranie 2024

  • 10. Memoriał Oskara Plinty