Mieszkańcy zmieniają ul. Pocztową, co na to miasto? | Urząd Miasta Dzierżoniów

Mieszkańcy zmieniają ul. Pocztową, co na to miasto?

Kolaż zdjęć pokazujących budynku przy drodze i stromą drogę z widokiem na góry
Fot: UM Dzierżoniów

Ulica Pocztowa miejscami jest przepiękna. Miejscami pięknieje właśnie za sprawą mieszkańców i przedsiębiorców. W wielu miejscach potrzebuje zmian i tym zajmie się miasto w najbliższym czasie.

Idąc ul. Pocztową mamy piękny widok na góry, ale trudno nie zauważyć, jak zmieniają się budynki położne przy drodze. Remontowane jest dawne "Kino Piast", zmienia się też urocza kamienica naprzeciw Urzędu Skarbowego, a budynek dawnej poczty - czasowa obecnie siedziba ZUZ-u, również będzie odrestaurowany. Kilka kamienic wyremontowały wspólnoty mieszkaniowe. Zmian wymaga droga, i jej infrastruktura.

Już niebawem będę mógł przekazać szczegółowe informacje o zakresie i terminie realizacji inwestycji, która w dużym skrócie polegać będzie na odtworzeniu historycznego wyglądu tej jednej z najpiękniej położonych dróg w Dzierżoniowie. Po jej rewitalizacji i zakończeniu prac przy elewacjach, a w wielu przypadkach zbiegnie się to w czasie, spacer od Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego, przez odnowioną ul. Sienkiewicza, odrestaurowany Most Niepodległości, ul. Pocztową i Wał Szwedzki będzie prawdziwą przyjemnością - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Stare zdjęcie ulicy Pozcztowej w kolorze

Widok z góry na ul. Pocztową sprzed kilkudzesięciu lat

Wydarzenia

  • Mundinowa - koncert jazzowy

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Wieniawskiego

  • Coolturalny piątek - Fantastyczny Rynek z Książką

  • B-BALL JAM 2022

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie