Mieszkańcy zmieniają i upiększają Dzierżoniów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Mieszkańcy zmieniają i upiększają Dzierżoniów

Widok rynku i kamienic, w tym jedna kamienica będąca w remoncie
Fot: UM Dzierżoniów

W rynku, w staromiejskim centrum, ale też w innych częściach Dzierżoniowa widoczne są prace przy odnawianiu kamienic i budynków wielorodzinnych, należących do wspólnot mieszkaniowych.

Część z nich widać przy głównych drogach i ciągach komunikacyjnych, ale dopiero spacer po całym mieście pokazuje jak wiele jest prowadzonych remontów i jak bardzo ich efekty poprawią estetykę miasta.  

Wspólnota mieszkaniowa to forma prawna współwłasności nieruchomości. W tym przypadku to właściciele lokali wspólnie decydują o terminach, kosztach i zakresie prac remontowych, wyglądzie budynku i funkcjonalności części wspólnych.

W przypadku, gdy we wspólnocie znajduje się lokal należący do miasta, wtedy dzierżoniowski samorząd pokrywa koszty wnikające ze swojego udziału.

Przypominamy, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto poznać zasady konkursu Piękna Fasada, na podstawie którego dzierżoniowskie wspólnoty już od ponad dziesięciu otrzymują nagrody za wkład w podnoszenie estetyki miasta. Nagrody pieniężne w wysokości od 5 do 25 tys. zł wpływają na obniżenie kosztów przeprowadzonych inwestycji.

Dzięki prywatnym inwestycjom zmienią się też dwa ważne miejsca. Zarówno dawne kino "Piast" przy ul. Pocztowej, jak i dany "Hotel Polonia" przy ul. Kopernika i Sienkiewicza mają nowych właścicieli, którzy przygotowują się do odrestaurowania tych wyjątkowych obiektów.

Wydarzenia

  • Aktywność mieszkańców - Senioralia 2021

  • Dzień sąsiada w nowym terminie

  • Andrzej Poniedzielski w wersji urodzinowej

  • Powitanie najmłodszych mieszkańców

  • „Kosmolenie ratują ziemię” podczas „Teatralnej niedzieli”