Medale sumitek w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców | Urząd Miasta Dzierżoniów

Medale sumitek w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców

Fot: MULKS Junior Dzierżoniów

Sumitki z MULKS Junior Dzierżoniów znów sięgneły po laury. Z Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Sumo w Siedlcach Krotoszynie, które odbyły się 13 i 14 marca, wróciły z trzema medalami – złotym i dwoma brązowymi.

Na pierwszym miejscu podium stanęła w swojej kategorii Paulina Martyka (80 kg), która zdobyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski. Zdobyła tez V pozycję w kategorii open. Brązowe krążki wywalczyły Mielna Sawka (55 kg) oraz Weronika Samczyńska (80 kg). Na V miejscu uplasowała się Nikola Kucyk (50 kg).
W klasyfikacji klubowej zawodniczki wywalczyły pierwsze miejsce. W walkach drużynowych uplasowały się na trzeciej pozycji w kraju.

To był bardzo udany występ naszych zawodniczek, które rywalizują o udział w Mistrzostwach Europy w Grecji. Teraz czekamy na oficjalne ogłoszenie składów przez trenerów kadr narodowych. – mówi trener Norbert Warchoł.