Medal Pucharu Świata w Kickboxingu dla dzierżoniowianina | Urząd Miasta Dzierżoniów

Medal Pucharu Świata w Kickboxingu dla dzierżoniowianina

Maksymilian Palej  z dzierżoniowskiego Klubu Taekwon-do Tiger został brązowym medalistą Pucharu Świata w Kickboxingu.

W austriackim Innsbrucku, odbył się Puchar Świata w Kickboxingu – prestiżowej światowej federacji WAKO, w której udział wzięło 1337 zawodników z 34 krajów całego świata. W imprezie wystąpiło dwóch naszych zawodników, obok Maksymiliana - Damian Jagodnicki, którzy na co dzień trenują w Klubie Tiger. Po bardzo wymagających pojedynkach Damian uległ zawodnikom z Niemiec oraz Węgier. Maksymilian Palej, który debiutował na arenie międzynarodowej w kategorii seniorskiej (kategoria wagowa -84kg), stoczył pojedynki z reprezentantami Finlandii, Niemiec, Czech i Słowenii. W półfinale niestety jednak uległ niejednogłośną decyzją sędziów 2:1 zwycięzcy całego turnieju.

Rywal ze Słowenii był znacznie starszy oraz dużo bardziej doświadczony co zaważyło na przechyleniu szali zwycięstwa na jego stronę w samej końcówce walki. Trzecie miejsce na tak olbrzymiej imprezie to olbrzymi, ale nie pierwszy sukces Maksa w tej dyscyplinie sportu – podkreśla trener, Sebastian Maniak. - W 2018 roku, we włoskim Jesolo Maks zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Kadetów (13-15 lat). Od początku roku Maks cały swój czas poświecił na przygotowania, można wręcz powiedzieć że zamieszkał na sali. Codziennie rano i w południe trenował z Damianem Jagodnickim, a wieczorami pod okiem trenera.

Mnóstwo wyrzeczeń, tysiące godzin treningowych i wylanego potu zdecydowanie się opłaciły. Ten wyjątkowy medal jest zwieńczeniem drogi nie tylko dla samego Maksa, ale całego sztabu szkoleniowego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy.