Martyka druga podczas Pucharu Polski | Urząd Miasta Dzierżoniów

Martyka druga podczas Pucharu Polski

Srebrny medal Pucharu Polski Seniorek w zapasach kobiet wywalczyła w Poznaniu zawodniczka dzierżoniowskiego klubu MULKS Junior, Paulina Martyka. W zmaganiach uczestniczyło 80 zawodniczek z 27 klubów.

Dzierżoniowski klub  reprezentowały Paulina Martyka, Karolina Kozłowska, Natalia Kołosz, Marzena Martyka. Najlepiej zaprezentowała się Paulina Martyka, która zdobyła srebrny medal Pucharu Polski Seniorek w zapasach w kategorii 72kg. V miejsce wywalczyła Karolina Kozłowska w kategorii 68 kg. To był pierwszy a zarazem bardzo ciężki start dla zawodniczek w grupie senior.
- Były to wewnętrzne eliminacje do najważniejszych startów w tym sezonie – turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Europy Seniorek. Chwila nieuwagi Pauliny zakończyła się zdobyciem srebrnego a nie złotego medalu  – mówi Norbert Warchoł, trener Juniora.
Wyjazd na zawody był współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie.