Maksymilian Palej mistrzem Polski w Kickboxingu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Maksymilian Palej mistrzem Polski w Kickboxingu

Trójka zawodników stojąca na podium, obok podium dwie osoby

Maksymilian Palej po raz pierwszy wystartował jako senior. W kategorii wagowej do 84 kg w formułach walki - Light Contact i Point Fighting zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski.

W finale Light Contact nasz reprezentant zmierzył się z siedem lat starszym i dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem i po bardzo wyczerpującej walce wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Natomiast walkę finałową w formule Point Fighting zakończył nokaut techniczny w drugiej rundzie.

Maksymiliaj rozwija swoje umiejętności w klubie Tiger Dzierżoniów pod okiem trenerów Sebastiana Maniaka oraz Damiana Jagodnickiego, który podczas warszawskich zawodów czuwał w jego narożniku. Mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu organizowane przez Polski Związek Kickboxingu oraz AWF Warszawa odbywały się 6 i 7 maja.
Nie jest to pierwszy tytuł wywalczony w ostatnim czasie przez naszego zawodnika o czym pisaliśmy w artykule "Maksymilian Palej Mistrzem Polski Seniorów w Taekwon-Do".

W październiku ubiegłego roku Maksymilian Palej zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów Taekwon-do w walkach sportowych - 82kg, Mistrza Polski Seniorów w formule Semi Contact i tytuł Mistrza Polski Seniorów w technikach specjalnych

Wydarzenia

  • Mundinowa - koncert jazzowy

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Wieniawskiego

  • Coolturalny piątek - Fantastyczny Rynek z Książką

  • B-BALL JAM 2022

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie