Krwiodawcy w lepszych warunkach w OPS-ie

Na zdjęciu krwiodawcy oraz personel medyczny podczas oddawania krwi

Od lutego piątkowy pobór krwi nie odbywa się już w krwiobusie, ale w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie. W budynku przy ul. Szkolnej krwiodawcy mają dużo lepsze warunki.

 -Jesteśmy zawsze otwarci na wszelkie działania nastawione na pomagania mieszkańcom Dzierżoniowa oraz na współpracę z innymi jednostkami – podkreśla Anna Skrzyńska, dyrektor dzierżoniowskiego OPS, która zabiegała o przeniesienie krwiodawców do stałego punktu.
Dawcy krwi zyskali w budynku ośrodka nie tylko stały dostęp do sanitariatów, możliwość oczekiwania w dobrych warunkach – gdzie latem jest chłodniej, zimą ciepło, jest stały dostęp do napojów, krzesełka.
Tylko podczas pierwszego dnia poboru w nowym miejscu zgłosiły się 33 osoby, z tego krew oddało 28 osób. Łącznie oddano ponad 12 litrów krwi.
- Musimy pamiętać, że zwłaszcza podczas poboru krwi, ale także w oczekiwaniu na niego, musimy zachować szczególny reżim sanitarny. Chodzi o to, abyś my wszyscy pomagając, mogli się także czuć bezpiecznie – mówi dyrektor Skrzyńska.