Koniec sezonu z 4 brązowymi medalami | Urząd Miasta Dzierżoniów

Koniec sezonu z 4 brązowymi medalami

Weronika Smaczyńska, zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów zdobyła w Krotoszynie cztery brązowe medale Pucharu Polski w Sumo. Tak zakończyła obecny sezon.

Puchar Polski Juniorek i Seniorek w Sumo odbył się 1 i 2 grudnia. Był to pierwszy turniej rankingowy do przyszłorocznych startów w mistrzostwach Europy oraz świata. Weronika w Pucharze Polski Juniorek zdobyła dwa brązowe medale w kat 75 kg oraz +75 kg. W seniorkach dorzuciła dwa brązowe medale w kat. 73 kg oraz 80 kg.

Niestety tego dnia medalu nie udało się zdobyć jej koleżance z klubu, Paulinie Martyce, która wywalczyła V lokaty w kat. 73 kg, 80 kg oraz kat. open.

Tegoroczny sezon obfitował w wiele świetnych wyników zarówno w zapasach, jak i sumo. Cieszymy się, że możemy rywalizować w kilku dyscyplinach sportowych na wysokim poziomie sportowym – mówi trener Norbert Warchoł.

Wyjazd na w zawody dofinansowało miasto Dzierżoniów.