Komplet medali Juniora na Mistrzostwach Dolnego Śląska | Urząd Miasta Dzierżoniów

Komplet medali Juniora na Mistrzostwach Dolnego Śląska

Dwa złote, srebrny i brązowy medal wywalczyli zawodnicy dzierżoniowskiego klubu zapaśniczego Junior podczas Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska Kadetów i Kadetek w Bielawie.

Weronika Smaczyńska oraz Mariusz Konieczny zdobyli złote medale. Srebrny krążek wywalczyła Wiktoria Szeliga. Brązowy medal zdobył Adam Brożyna. V miejsce w zmaganiach przypadły Danielowi Koniecznemu oraz Michałowi Kaczorowi.

W zmaganiach uczestniczyło 150 zawodników z 21 klubów z Polski oraz Czech. MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali Weronika Smaczyńska 61kg, Wiktoria Szeliga 57kg, Mariusz Konieczny 110kg, Adam Brożyna 80kg, Daniel Konieczny 71kg, Michał Kaczor 55kg oraz Milena Sawka 49kg.

To był udany występ zapaśników z Juniora w Bielawie. Ważne jest aby uczestniczyć w zmaganiach kontrolnych, gdyż za dwa tygodnie odbędą się kolejne puchary Polski w zapasach - mówi trener Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany przez Dzierżoniów.