Juraszek najlepszym zawodnikiem Grand Prix | Urząd Miasta Dzierżoniów

Juraszek najlepszym zawodnikiem Grand Prix

Podopieczny trenera Andrzeja Wojtala, dzierżoniowski pływak MKS 9 Paweł Juraszek, wygrał rywalizację w kategorii najlepszy zawodnik w stylu dowolnym na zawodach Grand Prix Polski w pływaniu na 25-metrowym basenie w Łodzi. Zawody odbyły się 7 i 8 listopada.

Do zawodów zakwalifikowało się 487 zawodników z 84 klubów z Polski. Paweł Juraszek zajął kolejno pierwsze i drugie miejsce na dystansie 50 m (21,36) i 100 m (48,16) stylem dowolnym, a na dystansach 100 m (1:02,79) i 50 m (28,90) stylem klasycznym zajął kolejno 10. i 14. miejsce.

W punktacji wielobojowej wygrał rywalizację w kategorii najlepszy zawodnik w stylu dowolnym.
Udział pływaka z MKS 9 w zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Łodzi dofinansowało miasto Dzierżoniów.