Jerzy Owsiak na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | Urząd Miasta Dzierżoniów

Jerzy Owsiak na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Grupa osób stojąca na rondzie, przy tablicy z napisem Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot: UM Dzierżoniów

Człowiek o wielkim sercu, niesamowitej energii i jak nikt potrafiący nastroić pozytywnie. Dziś gościliśmy Jerzego Owsiaka. Lider WOŚP-u spotkał się z mieszkańcami przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziękowania dla harcerzy, bo bez Waszej aktywności nie byłoby tej nazwy ronda. Co znacznie ważniejsze nie byłoby w naszym mieście takich finałów WOŚP. To harcerze od zawsze są trzonem wolontariuszy, dzięki nim Orkiestra brzmi u nas jak symfonia. Ale nie tylko. Gratulacje dla wszystkich, którzy dołożyli chociaż jedną "orkiestrową" nutkę. Na tym polega dzieło naszego gościa - łączyć, a jeśli dzielić, to tylko dobrem i pomocą, która możliwa jest dzięki tej jedynej na świecie Orkiestrze. Dziękuję także Radkowi Drabczykowi, szefowi dzierżoniowskiego sztabu - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Nazwę ronda, znajdującego się na skrzyżowaniu ulicy Złotej i Korczaka, imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadali dzierżoniowscy radni na wniosek harcerzy. W Polsce jest 31 takich rond, ale imieniem WOSP-u nazywane są także ulice, place i skwery.

 

Wydarzenia

  • Mundinowa - koncert jazzowy

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Wieniawskiego

  • Coolturalny piątek - Fantastyczny Rynek z Książką

  • B-BALL JAM 2022

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie