Jakie pieniądze trafią do dzierżoniowskich NGO-sów w 2023 roku? | Urząd Miasta Dzierżoniów

Jakie pieniądze trafią do dzierżoniowskich NGO-sów w 2023 roku?

Burmistrz Dzierżoniowa pracujący przy biurku
Fot: UM Dzierżoniów

Do 9 września potrwają konsultacje przyszłorocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, na podstawie którego przyznawane są pieniądze dla NGO-sów  działających na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa.

Projekt uchwały, zawierający informacje o rodzaju i zasadach udzielania dofinansowania dostępny jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej dzierżoniowskiego urzędu i w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych urzędu.

To wsparcie dotyczy niemal wszystkich obszarów życia i bardzo dużej grupy mieszkańców korzystających z ofert dzierżoniowskich organizacji pozarządowych. Mam tu na myśli pomoc społeczną, wspieranie osób z niepełnosprawnościami, seniorów, ale też działalność na rzecz młodzieży, ekologii, ochrony zwierząt, kultury i sportu. W zeszłym roku była to kwota 1 mln 682 tys. zł, a w ostatnich latach z działalności organizacji pozarządowych wspieranych przez nasz samorząd każdego roku korzystało ponad 15 tysięcy osób - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Swoje opinie i uwagi można przekazać mailowo, na adres: mpisulakatum [dot] dzierzoniow [dot] pl, osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, korespondencyjnie z dopiskiem „Konsultacje Programu NGO”, lub za pośrednictwem portalu e-PUAP.

Swoje uwagi będzie też można zgłosić osobiście, podczas otwartego spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 6 września 2022 r. o godz. 16:00 w sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Po przeprowadzeniu konsultacji burmistrz złoży do rady miejskiej projekt uchwały zawierający m.in wykaz działań oraz wysokość dofinansowania.

Wydarzenia

  • Mini Festyn - Rynek w Dzierżoniowie

  • Coolturalny piątek - Warsztaty Ceramiczne

  • Medytacja, taniec i modlitwa o pokój na Ukrainie

  • Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie

  • Mini Festyn - plac zabaw przy ul. Brzegowej