Historyczny wynik JUNIOR-a Dzierżoniów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Historyczny wynik JUNIOR-a Dzierżoniów

Aż 4 medale przywiozły z Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym zapaśniczki MULKS Junior Dzierżoniów. Walczyły o nie w dniach 3-5 września w Rzeszowie.  Złoty medal Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Zapasach wywalczył też Mariusz Konieczny.

W Rzeszowie srebrny medal w kat. 68 kg wywalczyła Karolina Kozłowska, która przed dwoma tygodniami reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorek w Rosji. Brązowe krążki wywalczyły Sylwia Martyka (53 kg), Olimpia Łosyk (55 kg) oraz Paulina Martyka (72 kg). Niestety, w wyniku kontuzji w walce o brązowy medal nie wystapiła Marzena Martyka. Udział zapaśniczek w mistrzostwach dofinansowało miasto Dzierżoniów.

Cieszę się ogromnie, że przez tyle lat dziewczęta prezentują wysoki poziom sportowy. Każda z nich zdobywała już medale w grupach kadetek, juniorek bądź młodzieżowej, a teraz przyszedł czas na seniorskie medale. W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji w kraju, co dało nam historyczny wynik w naszej 22-letniej działalności klubu – mówi trener Norbert Warchoł.

W tym roku zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów wywalczyły już 11 medali rangi Mistrzostw Polski – 4 seniorskie, 2 młodzieżowe, 3 juniorskie oraz 2 w grupie kadetek. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Seniorek klub uplasował się na trzecim miejscu, w młodzieżowej na czwartej pozycji, w juniorskiej na trzeciej, a w grupie kadetek zdobył trzecie miejsce w Pucharze Polski.

A to nie jedyne sukcesy weekendowe dzierżoniowskiego klubu. W Stargardzie Mariusz Konieczny zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Zapasach. Wszystkim zawodnikom klubu gratulujemy.