Grudzień w dobrym towarzystwie – TOZD zaprasza | Urząd Miasta Dzierżoniów

Grudzień w dobrym towarzystwie – TOZD zaprasza

Kolaż różnych zdjęć z osobami, kwiatami i budynkami

O skandynawskim designie, ekologicznej żywności i Józefie Henie będzie można podyskutować na grudniowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Będą też medialna podróż do Malezji warsztaty artystyczne, koncerty i wycieczki.

1 grudnia o godz. 16.00 TOZD zaprasza do  Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład pt. „Ikony skandynawskiego dizajnu”, który wygłosi Patrycja Mazurek. Jest to realizacja projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto Dzierżoniów.

Kolejny wykład w DOK-u zaplanowano na 8 grudnia na godz. 16.00. Aleksandra Gil opowie o „Żywności ekologicznej”  w ramach projektu „Dbam o zdrowie”, który otrzymał dotację z budżetu powiatu dzierżoniowskiego.

14 grudnia o 16.00, tym razem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej Jolanta Maniecka, wygłosi prelekcję pt.  „Józef Hen - wzruszający demaskator”.
Oprócz wykładów w grudniu odbędą się też warsztaty jogi w ramach projektu „Dbam o zdrowie”. Zaplanowano je na 5, 12 i 19 grudnia.

Nie zabraknie też podróży. Pierwsza będzie multimedialna. 6 grudnia  w M-PBP  w Rynku Maria Tyws oprowadzi zainteresowanych po „Singapurze i Malezji – mozaice kultur”. Spotkanie organizowane jest wspólnie z Klubem Podróżnika.

7 grudnia  planowany jest natomiast wyjazd do Wałbrzycha. W programie  zwiedzanie Starej Kopalni i podziwianie  ogrodów światła na Zamku Książ i Palmiarni. Szczegóły na spotkaniach.

W ramach przygotowania do świąt towarzystwo zaprosi też 13 grudnia na godzinę 16.00 do  Centrum Seniora na warsztaty artystyczne stroików świątecznych. Poprowadzi je Jolanta Rygas.  Zadanie w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowuje miasto Dzierżoniów.

15 grudnia o 16.00 w DOK-u będzie można powspominać. TOZD zaprasza na podsumowanie roku 2022 i zapoznanie z zarysem planu na 2023 rok. A rok 2022 będzie można zakończyć z towarzystwem na koncercie sylwestrowym w DOK-u 31 grudnia.

Wstęp na spotkania wolny. Szczegóły dotyczące wyjazdów na spotkaniach i na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl

Wydarzenia

  • Puchar Polski NO GI i GI

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce