Grad medali dla pływaków z Dzierżoniowa | Urząd Miasta Dzierżoniów

Grad medali dla pływaków z Dzierżoniowa

Cztery złote, sześć srebrnych oraz osiem brązowych medali przywieźli z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie w Świebodzicach pływacy z Dzierżoniowa. W zawodach wzięło udział w sumie 443 zawodników z 29 klubów z całego kraju.

Dzierżoniowski klub „Dziewiątka” reprezentowało 17 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala. W kategorii wiekowej 16 lat i starsi wystartowało sześcioro pływaków. Jakub Pliszka zdobył dwa medale, srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym (24,91) oraz brązowy  na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:03,49), a dystans 100m stylem dowolnym (55,64) zakończył na 4. miejscu. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Kuba zajął 5. miejsce w kategorii open. Szymon Buczakowski zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (25,18), Aleksandra Wojnowska sięgnęła po brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym. Nieco odleglejsze pozycje w tej kategorii zajęli Olivier Paprzycki, Lateef Hanus oraz Hanna Nawrot.

W kategorii wiekowej 15 lat trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (29,15) i dwa srebrne na dystansach 50m stylem klasycznym (37,46) i 100m stylem grzbietowym (1:15,59) wywalczyła Gaja Kopera. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Gaja zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W kategorii 13-latków nie miała sobie równych Zuzanna Szel, która zdobyła zdobyła trzy medale, w tym dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (31,55) i 100m stylem grzbietowym (1:13,86) oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym (1:13,68). Ona również według punktacji FINA zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze zaprezentował się również Kornel Pisarski, który także zdobył zdobył trzy medale: srebrny na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:15,48) oraz dwa brązowe na dystansach 50m stylem motylkowym (32,94) i 100m stylem zmiennym (1:16,25). Brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym (39,72) zdobył również Damian Kasprzak. Michał Hykalik rywalizację zakończył na 6. i 22. miejscu, a Ewa Ramilowska na 13. i 20. miejscu.

W kategorii wiekowej 12 lat triumfowała Gabriela Gendziel, która zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (35,73) oraz brązowy na dystansie 50m stylem klasycznym (42,37), a rywalizację na dystansie 50m stylem dowolnym (32,67) zakończyła na 5. miejscu. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Gabrysia zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wśród 11-latków najlepsze wyniki osiągnęła Julia Rybitwa, zdobywając brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym (47,68) a na dystansach 50m stylem dowolnym (35,16) i 50m stylem grzbietowym (41,25) zajęła 5. miejsca. Marian Stepaniuk zajął kolejno 10., 11. i 15. miejsce.
Sukcesem może pochwalić się także sztafeta mieszana w kategorii wiekowej 13 lat i starsi na dystansie 4x50m stylem dowolnym. Szymon Buczakowski, Zuzanna Szel, Gaja Kopera i Jakub Pliszka, zajęli 2. miejsce z czasem 1:48,30.

Uczestnictwo zawodników Klubu „Dziewiątka” Dzierżoniów było współfinansowane przez miasto Dzierżoniów.