Grad medali dla gimnastyczek | Urząd Miasta Dzierżoniów

Grad medali dla gimnastyczek

Kilkanaście młodych akrobate na wspólnym zdjęciu, każda trzyma dyplom

Prawdziwy worek z medalami przywiozły z eliminacji Mistrzostw Polski FIT KID gimnastyczki z dzierżoniowskiego klubu Arte Fit. Dziewczęta aż 10 razy stawały na podium podczas Memoriału im. Adama Poznańskiego w Żurawicy.

Memoriał im. Adama Poznańskiego to nie jest zwykła impreza, to najwyższej klasy show. Widowiskowe kostiumy, ocean cekinów i porywająca muzyka to jedne z najbardziej rozpoznawalnych atrybutów tego wydarzenia.

12 Zawodniczek reprezentujących Dzierżoniów spisało się podczas eliminacji Mistrzostw Polski na Podkarpaciu na medal, a nawet na medale, bo na podium stawały aż 10 razy! W sumie reprezentantki Arte Fit przywiozły z memoriału w Żurawicy pięc złotych, dwa srebrne i trzy brązowe krążki. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Joanna Gutkowska, Hanna Zakopiec, Antonina Grabowska, Marysia Stępień oraz Gabrysia Krzos. Drugie lokaty uzyskały Kornelia Rogala i Maja Majchrzak. Natomiast Lena Nowak, Lena Żuławińska i Ola Fabisz wywalczyły trzecie miejsca. Na piątej pozycji uplasowała się Kornelia Kondryc, a Amelia Bąba byłą szósta.

Zmagania na żurawickich matach były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Wydarzenia

  • VI Memoriał M. Oyamy Karate Kyokushin

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

  • Kwartet - ten spektakl bawi od 50 lat...i ta obsada