Gabinety stomatologiczne w dzierżoniowskich szkołach otwarte także w wakacje | Dzierżoniów - nastraja pozytywnie

Gabinety stomatologiczne w dzierżoniowskich szkołach otwarte także w wakacje

Młody chłopak podczas badania stomatologicznego
Fot: Pixino.com

W lipcu i sierpniu dzierżoniowscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej. To możliwość nadrobienia zaległości, jakie mogły się pojawić w czasie długich szkolnych przerw oraz w związku z ograniczonym dostępem do świadczeń medycznych spowodowanym przez COVID-19.  

Gabinety znajdujące się w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5 dostępne są dla wszystkich dzierżoniowskich uczniów, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Opieka stomatologiczna udzielana jest nieodpłatnie.

Tego typu działania profilaktyczne będą organizowane częściej i jest to efekt rozmów z mieszkańcami, którzy zwracają uwagę na taką potrzebę. Właśnie zakończyliśmy badania profilaktyczne raka wśród ponad 200 dzieci do 6 roku życia. Przez cały następny tydzień mieszkańcy po 30 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu. Zachęcam do korzystania z tych możliwości – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Gabinety opieki dentystycznej w dzierżoniowskich szkołach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 2

  • gabinet dentystyczny będzie czynny w sierpniu
  • numer telefonu do dentysty: 608 533 973

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte, osiedle Błękitne 25

  • gabinet dentystyczny będzie czynny do 20.07 i od 04.08
  • numer telefonu do dentysty: 662 187 767

Bezpłatna opieka stomatologicznej realizowana jest w oparciu o porozumienie miasta z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Wer - Med w Dzierżoniowie.