Erasmusowe podboje Hiszpanii | Urząd Miasta Dzierżoniów

Erasmusowe podboje Hiszpanii

Grupowe zdjęcie kilkunastu osób w górach i flaga Hiszpanii

Dziesięcioro uczniów z klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie gościło w hiszpańskiej miejscowości Socuellamos w szkole partnerskiej I.E.S. Fernando de Mena. Wyjazd odbył się w dniach od 23 do 29 kwietnia w ramach projektu Erasmus + „To Healthy Lifestyle Step by Step”.

Pobyt w Hiszpanii stał się okazją do wymiany doświadczeń związanych ze zdrowym stylem życia oraz doskonalenia umiejętności językowych. Uczestnicy wyjazdu nawiązali partnerskie relacje z uczniami z Hiszpanii i Portugalii. Bardzo aktywnie i twórczo podchodzili do wszystkich zadań wynikających z realizacji programu pobytu. Wizyta w Hiszpanii obejmowała zwiedzanie Madrytu, spotkanie uczestników projektu z Hiszpanii i Portugalii w szkole w Socuellamos, wizytę w siedzibie lokalnych władz, zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie, zwiedzanie, wycieczki krajoznawcze, a nawet zjazd tyrolką na rzeką Tag.

Dodatkową atrakcję stanowiła wspaniała kultura regionu Kastylia-La Mancha - krainy Cervantesa i jego Don Kichota oraz bogata w owoce morza lokalna kuchnia.

Dzięki wspaniałej atmosferze, która towarzyszyła uczestnikom podczas całego pobytu każdy dzień był wyjątkowym przeżyciem, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, jak i ich opiekunów.

Koordynatorką projektu jest Anna Szczepaniak. Bezpośrednią opiekę nad uczniami podczas przelotów i pobytu sprawowali nauczyciele: Małgorzata Krzemińska, Jolanta Uchacz-Krzyżaniak i Waldemar Koprowski.

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna