Dzierżoniów oficjalnie liderem ZIT-u | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dzierżoniów oficjalnie liderem ZIT-u

Kilkanaście osób z uniesionymi siedzących przy stole w trakcie głosowania
Fot: UM Dzierżoniów

Samorządowcy ziemi kłodzkiej, ząbkowickiej i dzierżoniowskiej wybrali Dzierżoniów na lidera Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to nowa forma współpracy samorządów współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. To instrument łączący działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Taka formuła umożliwia wyjście poza sztywne granice administracyjne samorządów, które pracują na ich zrównoważony rozwój. W największym skrócie i dużym uproszczeniu to zwiększenie szans na więcej inwestycji i działań społecznych w oparciu o unijne środki - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.  

22 maja samorządowcy z powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego oficjalnie zatwierdzili Dzierżoniów, jako lidera ZIT-u. Nasz samorząd już od kilku miesięcy koordynuje prace związane z funduszami europejskimi i zadaniami, które chcą realizować powiaty oraz gminy.

Więcej informacji w materiałach wideo portalu Doba.pl i Telewizji Sudeckiej.

 

Wydarzenia

  • VI Memoriał M. Oyamy Karate Kyokushin

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

  • Kwartet - ten spektakl bawi od 50 lat...i ta obsada