Dzierżoniów dla ludzi z pasją | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dzierżoniów dla ludzi z pasją

Kolaż zdjęć i napis Pełen Pasji
Fot: UM Dzierżoniów

Bieg wokół Mont Blanc, maratony rowerowe, wyprawa rowerami nad Bałtyk, samochodem dookoła Polski, wydanie książki - to tylko niektóre pasje mieszkańców naszego miasta, dzięki którym promowali Dzierżoniów w ubiegłych latach. A jaki jest Twój pomysł na promowanie miasta i spełnianie marzeń? Złóż wniosek do programu Dzierżoniów Pełen Pasji.

Mieszkańcy mają wiele ciekawych, nietypowych, czasem nawet mrożących krew żyłach hobby, które co roku odkrywamy. Ci, którzy zgłaszają się do naszego projektu „Dzierżoniów pełen pasji”, otrzymują wsparcie finansowe w rozwijaniu talentów i spełnianiu marzeń, a my zyskujemy niezwykłą promocję Dzierżoniowa – nierzadko na krańcach świata.

Tylko w ubiegłym roku dofinansowaliśmy osiem przedsięwzięć. Uczestnicy projektu tańczyli na największych festiwalach w Polsce, byli też tacy, którzy reprezentowali Dzierżoniów tańcząc w Europie (Londyn), ale też śpiewali na największych estradach i festiwalach. Andrzej Przerwa promował Dzierżoniów na słynnym biegu Ultra Trail du Mont Blanc. Kasia i Łukasz Zamerscy przejechali 670 km rowerami i  dotarli z Dzierżoniowa nad Morze Bałtyckie. Dzierżoniowianie w mundurach 2. Pułku Księstwa Warszawskiego przeprowadzili zaś lekcje żywej historii, a podczas wyprawy na Fort Spitzberg promowali miasto rozdając ulotki zapraszające na Trakt Diory.

Mieszkańcy mający nietypowe hobby, chcący rozwinąć swoje skrzydła i promować Dzierżoniów w Polsce i poza jej granicami mogą znów składać wnioski w ramach projektu Dzierżoniów Pełen Pasji. Zapraszamy do składania wniosków i kontaktu z Biurem Komunikacji Społecznej i Promocji UM w Dzierżoniowie, tel. 74 645 04 01, promocjaatum [dot] dzierzoniow [dot] pl

Pod uwagę będzie brany wymiar promocyjny, wielkość wnioskowanego dofinansowania w stosunku do ogólnych kosztów projektu, liczba uczestników, pomysł oraz miejsce zamieszkania wnioskodawcy.

Wydarzenia

  • Ale jaja – wystawa w muzeum

  • Jazzowy Czwartek - koncert zespołu O.N.E.

  • „Hrabina Pączek – muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej”

  • Bieg Marzanny w Górach Sowich

  • Wielka Moc Tradycji - zapraszamy na świąteczny jarmark