Dzięki swoim pasjom promują Dzierżoniów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dzięki swoim pasjom promują Dzierżoniów

Fot: UM Dzierżoniów

Bieg wokół Mont Blank, lekcje żywej historii, taniec, występy na estradach czy wyprawa rowerami nad Bałtyk - to tylko niektóre pasje mieszkańców naszego miasta, dzięki którym promowali Dzierżoniów w tym roku.

Mieszkańcy naszego miasta mają wiele ciekawych, nietypowych, czasem przyprawiających o gęsią skórkę hobby, które co roku odkrywamy. Ci, którzy zgłaszają się do naszego projektu „Dzierżoniów pełen pasji”, otrzymują wsparcie finansowe w rozwijaniu talentów i spełnianiu marzeń, a my zyskujemy niezwykłą promocję Dzierżoniowa – często na krańcach świata.

Tylko w tym roku dofinansowaliśmy osiem przedsięwzięć. Uczestnicy projektu tańczyli na największych festiwalach w Polsce (m.in. Rytm Ulicy w Pile)  - to Ewa Pastwa i jej taneczni przyjaciele, którzy tworzą grupę Evenement Plus. Byli też tacy, którzy reprezentowali Dzierżoniów tańcząc w Europie (Londyn), jak Jakub Ciąpała i Julia Stawska, ale też śpiewali na największych estradach i festiwalach w Polsce, jak Mateusz Subocz oraz Lena Czwalińska.

Andrzej Przerwa – dzierżoniowianin, pasjonat biegania, miłośnik gór, uczestnik 16 ultramaratonów. W 2022 roku udało mu się spełnić wielkie sportowe marzenie – wziął udział w słynnym biegu Ultra Trail du Mont Blanc. W tegorocznej edycji wystartowało 2627 uczestników, z czego 1789 ukończyło bieg.  To jeden z najbardziej wymagających biegów górskich, a pełen pasji dzierżoniowianin nie tylko go ukończył, ale wbiegł na metę z transparentem Dzierżoniów nastraja pozytywnie.

670 km, pięć dni, dwa rowery, 40 kg bagaży – tak w skrócie i liczbach można określić wyprawę rowerową nad Morze Bałtyckie Kasi i Łukasza Zamerskich. Dzierżoniowianie pełni pasji pokonali na rowerach całą Polskę i dojechali nad Bałtyk.

Dzierżoniowianie w mundurach 2. Pułku Księstwa Warszawskiego przeprowadzili zaś lekcje żywej historii we wszystkich publicznych szkołach podstawowych w Dzierżoniowie, a podczas wyprawy na Fort Spitzberg promowali miasto rozdając ulotki zapraszające na Trakt Diory.

Mieszkańcy mający nietypowe hobby, chcący rozwinąć swoje skrzydła i promować Dzierżoniów w Polsce i poza jej granicami co roku mogą składać wnioski w ramach projektu Dzierżoniów Pełen Pasji. Kolejny ruszy na początku przyszłego roku. W tym roku na jego realizację miasto wydało około 20 tysięcy złotych.

Wydarzenia

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Kasia Kowalska unplugged

  • Ekologiczna Teatralna Niedziela

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”