Dwa medale zapaśniczek | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dwa medale zapaśniczek

Fot: MULKS Junior Dzierżoniów

Srebro i brąz wywalczyły zapaśniczki dzierżoniowskiego klubu Junior na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach w Miliczu. W klasyfikacji klubowej Dzierżoniów zajął trzecią pozycję.

W rywalizacji udział brało 120 zawodników z 40 klubów z całej Polski. MULKS Junior Dzierżoniów reprezentowały – Adela Przybylak (62 kg), Karolina Kozłowska (68 kg) oraz Natalia Kołosz (68 kg).

Najlepiej zaprezentowała się Adela Przybylak, która zwyciężyła trzy pojedynki i dotarła do ścisłego finału. Niestety, walcząc o złoty medal Adela musiał uznać wyższość zawodniczki z Chełma.

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Karolina Kozłowska, która wywalczyła brązowy medal. Natalia Kołosz zmagania ukończyła na piątym miejscu. W klasyfikacji klubowej dzierżoniowski team zajął wysokie, trzecie miejsce.

Jestem bardzo zadowolony z naszych dziewcząt. Żałuję jedynie, że pojechaliśmy na ten turniej w okrojonym składzie. Zawodniczki jednak spisały się bardzo dobrze. W klasyfikacji sportu młodzieżowego zdobyliśmy aż 48 punktów. W tym roku w zawodach rangi Mistrzostw Polski to już nasze drugie podium w klasyfikacji klubowej. Wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorek uplasowaliśmy się na drugiej pozycji – mówi trener Norbert Warchoł.
Wyjazd współfinansowany był ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.