DOK mobilnie, bo cyfrowo | Urząd Miasta Dzierżoniów

DOK mobilnie, bo cyfrowo

Cyfrowa konsola do realziacji dźwięku
Fot: UM Dzierżoniów

Dziesięcioro pracowników Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury podnosiło w lutym i marcu swe kompetencje z działań w dziedzinie kultury online. Szkolenia dotyczyły zarówno strony technicznej, jak i merytorycznego przygotowania oferty. Wszystko w ramach realizacji projektu „Cyfrowy DOK” dofinansowanego z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowanego ze środków Unii Europejskiej”.

Logotypy projektów unijnych na białym tle

W ramach tego projektu DOK zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej i online. Przygotowania do przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup sprzętu, który został ujęty w projekcie, zostały zakończone.

Projekt, na który Dzierżoniowski Ośrodek Kultury pozyskał 164 tys. zł dotacji, będzie realizowany do końca sierpnia 2023 r. Dzięki niemu DOK wzbogaci się o mobilne studio streamingowe, umożliwiające transmisję z wydarzeń organizowanych przez ośrodek oraz studio do tworzenia podcastów, a tym samym rozszerzy ofertę zajęć.

Wydarzenia

  • VI Memoriał M. Oyamy Karate Kyokushin

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

  • Kwartet - ten spektakl bawi od 50 lat...i ta obsada