Czego się nie robi dla efektu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Czego się nie robi dla efektu

Na wystawie w Oknie Artystycznym ratusza pudełka decoupage
FOT. UM DZIERŻONIÓW

Każdą wolną chwilę poświęca swym artystycznym pasjom. Maluje, wyszywa, plecie z wikliny papierowej, tworzy biżuterię i decoupage. Nie żal jej ani minuty poświęconej pięknemu rękodziełu, które można oglądać godzinami. - Czego się nie robi dla efektu – mówi Stanisława Widawska, której prace możemy podziwiać na nowej wystawie w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.

W poprzednich latach mogliśmy w oknie podziwiać m.in. jej obrazy i dekoracje świąteczne, teraz decoupage. Artystka surowe drewniane przedmioty maluje akrylami, potem ozdabia specjalnym papier do decoupage’u, pokrywa lakierem. Uwielbia motywy kwiatowe, co widać w jej pracach. Ale nie stroni także od motywów zwierzęcych, pejzaży, aniołów. W kategorii decoupage zdobyła II nagrodę 10. Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Ludowe i Artystyczne Rękodzieło 2021.

Stanisława Widawska należy do Koła Plastyków Amatorów przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury oraz do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Inspiruje się przyrodą, fascynuje pięknem. I chce je w swoich pracach jak najwierniej przedstawiać. Jej prace można oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych, przeglądach artystycznych, a także kupić na kiermaszach.

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna