8 milionów na drugi etap prac na os. Kolorowym | Urząd Miasta Dzierżoniów

8 milionów na drugi etap prac na os. Kolorowym

W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z drugim etapem przebudowy dróg i chodników na os. Kolorowym. Możliwe to będzie dzięki zdobyciu przez miasto 8 mln zł zewnętrznego dofinansowania.

Po ul. Słowiańskiej i Żeromskiego to kolejna dobra informacja i ważna inwestycja zaplanowana na 2024 rok. W pierwszym etapie powstał parking na dwieście miejsc postojowych z wyjazdem w ul. Piastowską. Drugi etap obejmie przebudowę istniejących dróg, chodników, miejsc postojowych. Pojawi się też nowe oświetlenie i mała architektura. Dofinansowanie, o które staraliśmy od momentu zakończenia pierwszego etapu pokryje ponad 80% kosztów tej inwestycji. Wiem, że mieszkańcy się niecierpliwili, ale warto było poczekać, by otrzymać tak duże dofinansowanie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Koszt prac przy pierwszym etapie przebudowy Kolorowego zamknął się kwotą 3 mln 700 tys. W ramach tego zadania zasadzono ponad 200 drzew, to rekordowa liczba nowych nasadzeń przy realizacji inwestycji miejskiej.

Osiedle Kolorowe jest najstarsze w Dzierżoniowie. Powstało w latach sześćdziesiątych z myślą o pracownikach Diory. To był czas, kiedy posiadanie samochodu było niemal poza zasięgiem. I tak właśnie było zaprojektowane. Jego przebudowa, oprócz poprawy jakości dróg i chodników ma właśnie zwiększyć liczbę miejsc postojowych i ułatwić komunikację pieszych i kierowców.

Pozyskane przez Dzierżoniów pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Wydarzenia

  • Rękodzieło 2023 dla kreatywnych Dolnoślązaków

  • Kabaret Młodych Panów powie nam „Co się stało?”

  • „Trio Okazjonalne” w grudniu w DOK-u

  • Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia wszystkich dzierżoniowian

  • Wielka Gala Sylwestrowa 2023