27. edycja konkursu kwiatowego | Urząd Miasta Dzierżoniów

27. edycja konkursu kwiatowego

Kwiaty na rabacie w parku w tle na ławce siedzą dwie osoby

Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa, burmistrz Dzierżoniowa oraz rodzinna firma kwiaciarska „Maria” przy wsparciu firmy „Ogrody Gocko” zapraszają Mieszkańców Dzierżoniowa do wzięcia udziału w 27. edycji konkursu „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”.

Obecnie Park Miłośników Dzierżoniowa jest modernizowany, dlatego inauguracja konkursu w tym roku będzie nietypowa. Planujemy bowiem obsadzić kwietnymi kompozycjami kamienne gazony ustawione wzdłuż ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie. W tej akcji wezmą udział członkowie Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. Mamy nadzieję, że za rok wrócimy z mieszkańcami do akcji „Kwitnący Dzierżoniów”.
Natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Nabór uczestników konkursu rozpoczyna się od 15 maja. Tradycyjnie obowiązują cztery kategorie:

  • okna i balkony,
  • ogródki przy domkach jednorodzinnych,
  • ogródki przy blokach wielorodzinnych
  • ogródki i skwery przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 sierpnia 2022 r. Komisja konkursowa ma ponad miesiąc na ich ocenę. Wyniki poznamy do 15 października 2022 r. Do konkursu mogą przystąpić mieszkańcy Dzierżoniowa, instytucje, firmy, placówki oświatowe, stowarzyszenia, a także wspólnoty mieszkaniowe zgłaszane przez zarządy wspólnoty. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia (można ją pobrać ze stron internetowych www.tmd.dzierzoniow.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta) i dołączyć do niej maksymalnie 5 zdjęć w formie papierowej lub na płycie CD. Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęcia, należy zaznaczyć to na karcie zgłoszenia.
Zgłoszenie można dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, drogą pocztową na adres: Urząd Miasta, Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów z dopiskiem „Konkurs piękno kwiatów i zieleni wokół nas” lub mailowo na adres: konkurskwiatowyatwp [dot] pl

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna