Intensywne opady deszczu do końca weekendu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Intensywne opady deszczu do końca weekendu

Fot: Organizacje Pozarządowe Powiatu Dzierżoniowskiego Facebook

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia. Dotyczy ono intensywnych opadów deszczu, które mogą skutkować zalaniami i podtopieniami. Alert obowiązuje do 16 września.

Synoptycy ostrzegają przed zbliżającym się niżem znad Morza Śródziemnego. W południowych i górzystych rejonach naszego województwa szczytowe wartości opadów mogą osiągnąć nawet do 150 mm w ciągu doby. 

Prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Poszczególne wiązki modeli numerycznych w dalszym ciągu podtrzymują groźny incydent związany z niżem genueńskim, który przemieszczać się będzie m.in. przez obszar Polski, niosąc intensywne, wielogodzinne opady deszczu oraz związane z nimi bardzo duże/ekstremalnie duże sumy opadowe" - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Meteo Alert-Dolny Śląsk.

Wydarzenia

  • Poznaj kinowe zakamarki, obejrzyj film „O psie który jeździł koleją 2”

  • Letni festyn na placu zabaw przy ul. Brzegowej

  • Roztańczony Dzierżoniów - warsztaty taneczne i salsoteka

  • Sobotnie bieganie w ramach parkrun

  • „Mączne eksperymenty” w Młynie Hilberta