Przeciw przemocy - spotkanie z ekspertami | Urząd Miasta Dzierżoniów

Przeciw przemocy - spotkanie z ekspertami

Grafika: UM Dzierżoniów

Czy sprawca przemocy może się zmienić? Kiedy terapia działa? Czy warto ratować rodzinę, w której jest przemoc? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą 21 czerwca eksperci podczas otwartej dyskusji: „Praca ze sprawcami przemocy w rodzinie. Terapia czy korekta zachowań?”.

Konferencja jest organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Biura Komunikacji Społecznej i Promocji UM w Dzierżoniowie w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanych programów zapobiegania przemocy domowej - utworzenie Centrum dla Rodzin w Gminie Miejskiej Dzierżoniów”.

Projekt jest finansowany z funduszy norweskich i środków krajowych. Konferencję zaplanowano 21 czerwca o godz. 17.00 w sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Panelistami będą wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach: mediator i terapeuta, superwizor pracy socjalnej oraz certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.

Daniel Mróz - mediator, terapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od lat zaangażowany w działania na rzecz przeciwdziałania patologii społecznych w ramach organizacji pozarządowych; od 2003 Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów PROGRES; członek-założyciel Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy; Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy FENIKS; mediator programów korekcyjno-edukacyjnych i psychologiczno-terapeutycznych dla sprawców przemocy, Członek Założyciel Polskiego Stowarzyszenia Superwizji Pracy Socjalnej; członek Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie; zaangażowany w prace nad nowelizacją przepisów o przeciw-działaniu przemocy domowej; w latach 2011-2017 kierownik Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej;  członek Sieci „Chronimy Dzieci”; autor publikacji na temat procedury Niebieskiej Karty wydanej przez MCPS w Warszawie oraz informatorów w tym samym zakresie na zlecenie Świętokrzyskiego Ośrodka Polityki Społecznej.

Elżbieta Jadwiga Marczyńska - superwizor pracy socjalnej, certyfikowany superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Ma 36-letnie doświadczenie zawodowe w pomocy społecznej, w tym 25 -letnie w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  Jako pracownik socjalny z kilkunastoletnim doświadczeniem współtworzyła, a następnie prowadziła przez 17 lat ośrodek interwencji kryzysowej. Pracuje z osobami doznającymi jak i stosującymi przemoc, prowadzi programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie, pracuje w Zespole Interdyscyplinarnym, koordynuje pracami Grup Roboczych. Od wielu lat prowadzi szkolenia z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla różnych grup  zawodowych, pracujących w tym obszarze oraz  prowadzi superwizję z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Mariusz Winiarz - certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, specjalista w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych,  certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (certyfikat nr 256 IPZPTP), realizator programu korekcyjno-edukacyjnego wg Modelu Duluth, członek Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Przewodniczący Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Koordynator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polanicy-Zdroju.

Wydarzenia

  • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  • Spotkanie autorskie z Joanną Stogą

  • Papierowe poematy w dzierżoniowskim muzeum

  • Taneczno-pantomimiczny „Mały Książę”

  • Ogólnopolski Turniej NO-GI Fight