Opowieści o kurierce z Tatr – spotkanie autorskie

Ksiązka z okładką odwróconej dziewczyny, obok zdjęcie portretowe autorki ksiązki
Wydarzenie
Data
Miejsce
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Rynek 1
Bilet
Bezpłatne

Pisze o historii przez pryzmat ludzi i ich osobistych opowieści, bo historia to człowiek i jego los. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zaprasza na spotkanie z Sylwią Winnik, autorką książki „Kurierka z Tatr”, opowieści Helenie Marusarz - siedmiokrotnej mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich i bohaterce wojennej.

Sylwia Winnik, z domu Grochala, to pisarka i dziennikarka z Ząbkowic Śląskich, autorka książek: „Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z Majdanka”, „Tylko przeżyć”, „Moc truchleje”, „Dzieci z Pawiaka” oraz bestselleru „Dziewczęta z Auschwitz” (w 2018 roku publikacja ta była nominowana w plebiscycie Najlepsza Książka Roku na Lubimyczytać.pl, a w roku 2019 ukazało się jej czeskie wydanie).

Na spotkaniu w Dzierżoniowie 28 listopada o godz. 16.00 w bibliotece w Rynku będzie promowała swą najnowszą książkę o Helenie Marusarz - siedmiokrotnej mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich, przewodniczce tatrzańskie, kurierce, konspiratorce, góralce, patriotce. W momencie wybuchu wojny miała ona 21 lat. Podjęła decyzję, że zostanie kurierką tatrzańską oddziału o kryptonimie Zagroda, w ramach którego kurierzy przechodzili przez granicę do Budapesztu. Zginęła w wieku lat 23. Nie wydała nikogo ze swych towarzyszy.